Muž, který cestoval ve vlaku ICE mezi Mnichovem a Lübeckem, na stanici Ingolstadt vystoupil, zřejmě aby si protáhl nohy. Přestávku však dobře neodhadl a nestihl včas nastoupit. Situaci vyřešil po svém: na rozjíždějící se vlak bez váhání naskočil a v cestě pokračoval, stojící na mechanickém spoji mezi vagony a držící se spojovacích kabelů.
Hobo cestovatele si ale všimli cestující uvnitř vlaku a zavolali policii. Vlak následně neplánovaně zastavil ve stanici Kinding. Načež muž následně situaci vysvětlil tak, že ve vlaku měl zavazadlo a nechtěl o něj přijít.
Pikantní na tomto příběhu je ale i fakt, že i ve vlaku muž cestoval bez platné jízdenky. I když z této nebezpečné akce vyvázl bez zranění, policie proti němu zahájila řízení za dvojitou jízdu načerno a narušení provozu.
Kdo nebo co je hobo? Do americké kultury pronikli hoboes jako dělníci – tuláci, kteří putovali za prací, často bez domova a peněz a cestovali načerno na nákladních vlacích. Největší rozmach zažili tento fenomén během hospodářských krizí koncem 19. století a ve 30. letech 20. století. V autobiografické knize Cesta jako hobo procestoval prakticky celou zemi i Jack London.
Použité zdroje: t-online.de